Podaj swój adres e-mail

Grupa iCEA

Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

„Tablety w Twojej bibliotece” – warsztaty dla bibliotekarzy z bibliotek publicznych województwa podkarpackiego – zaproszenie

16-05-2017

„Tablety w Twojej  bibliotece” – warsztaty dla bibliotekarzy
z bibliotek publicznych województwa podkarpackiego – zaproszenie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na kolejne szkolenie poświęcone wykorzystaniu tabletów w bibliotece.
Tym razem warsztaty poświęcone będą podstawom programowania przy pomocy języka wizualnego Scratch, wykorzystaniu interaktywnych kursów edukacyjnych oraz projektowaniu grafiki przy użyciu aplikacji Canva. Podczas warsztatów zaprezentowany zostanie także program Color Alive, dzięki któremu można przygotować i przeprowadzić w bibliotece atrakcyjne zajęcia dla dzieci.

Ramowy program szkolenia:

1. Platforma edukacyjna do interaktywnego nauczania mCourser, mLibro i mInstruktor. Tworzenie własnych kursów przy pomocy aplikacji edukacyjnych na tabletach.
  2. Pierwsze kroki w Scratch'u - podstawy programowania do tworzenia prostych gier komputerowych, interaktywnych animacji i historyjek.
  3. Canva - proste narzędzie do projektowania atrakcyjnych grafik (m.in. broszur, plakatów, e-kartek).
  4. Color Alive - aplikacja z  innowacyjną technologią 4D do kreatywnych zajęć z dziećmi.
  5. Wymiana doświadczeń na temat aplikacji wykorzystywanych w pracy z tabletami.

Szkolenie przeznaczone jest dla bibliotekarzy z bibliotek publicznych woj. podkarpackiego, które otrzymały tablety w ramach programu FRSI „Tablety w Twojej bibliotece”.

Termin szkolenia:

25 maja 2017 r. (czwartek), godz. 10.00-15.00.

Miejsce szkolenia:

Pracownia szkoleniowa w Pracowni Digitalizacji WiMBP w Rzeszowie, ul. Dąbrowskiego 58a (mapki dojazdu zamieszczono w załączniku).

Uwaga: Prosimy każdego uczestnika o zabranie na szkolenie tabletu Apple iPad, który otrzymała biblioteka w ramach programu „Tablety w Twojej bibliotece” (również rysik, kabelki).

Prowadzenie szkolenia: Joanna Piller i Janusz Haliniak – Dział Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych WiMBP w Rzeszowie.

Prosimy o zgłaszanie osób chętnych na szkolenie do 22 maja 2017 r. /ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń/.

Zgłoszenia uczestników prosimy kierować na jeden z podanych adresów:

lub tel. (17) 86-69-441

lub tel. (17) 86-69-442.

W zgłoszeniu prosimy podać:

Imię i nazwisko uczestnika/ów

Nazwę Biblioteki

Kontakt: telefon, e-mail

Na podany e-mail zostanie przesłane potwierdzenie przyjęcia na szkolenie.

Szkolenie jest bezpłatne dla uczestników /koszty przejazdu uczestników na szkolenia finansują instytucje delegujące/. Z jednej biblioteki może brać udział więcej niż jedna osoba.

Zapraszamy bibliotekarzy na szkolenie.

Bożena Janda
Dział Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych