Grupa iCEA

Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

"Wesołe zabawy z książką i tabletem" - zajęcia w Filii nr 6 - relacja

11-04-2017

Wesołe zabawy z książką i tabletem

w Filii nr 6

W przedświątecznej  atmosferze, 11 kwietnia 2017 r. Filia nr 6 WiMBP w Rzeszowie zaprosiła dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 11 do uczestnictwa w warsztatach z cyklu: „Wesołe zabawy z książką i tabletem”. Warsztaty przygotowali i przeprowadzili pracownicy Działu Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych WiMBP w Rzeszowie wraz z bibliotekarzami Filii nr 6.

Na początku zajęć uczniów i nauczycieli serdecznie przywitali organizatorzy i zaprezentowali program spotkania. Uczestnicy podzieleni na 3 zespoły, z zapałem i entuzjazmem przystąpili do proponowanych zabaw. Pierwsza grupa uczniów wzięła udział w warsztatach sleeveface. Dzieci przebierały się i pozowały do zdjęć z książką lub płytą winylową, wcielając się w postać z okładki. W czasie tej zabawy wykorzystywane były różne rekwizyty oraz elementy stroju.

W kolejnym etapie zajęć uczniowie kolorowali postacie z bajek: smoki, księżniczki, rycerzy. Dzięki zastosowaniu tabletu i aplikacji  oglądały swoich bajkowych bohaterów w wirtualnej rzeczywistości. W następnej zabawie dzieci za pomocą metody origami wykonywały zakładki do książek. Dzięki swojej wyobraźni oraz zdolności manualnych z kolorowych papierów powstały  wesołe i śliczne zajączki oraz kurczaczki.

Uczniom bardzo podobały się przygotowane zajęcia, wykorzystanie tabletu oraz aplikacji w technologii 4D wywarło na nich duże wrażenie. Pamiątkowa fotografia z książką lub płytą, na długo pozostanie w ich pamięci, a wesołe zakładki będą im towarzyszyć podczas czytania ulubionych książek.

Uczniowie brawami podziękowali organizatorom za ciekawe, inspirujące wesołe zajęcia z książką i tabletem.

Za aktywny udział oraz sympatyczną atmosferę uczniowie otrzymali symboliczne upominki.

Monika Adamczyk

Projekt wsparła firma EACTIVE, której specjalizacją są reklamy Google
i pozycjonowanie stron

-----------------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.