Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

BIP WiMBP

Newsletter

Podaj swój adres e-mail

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
10397438 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Grupa iCEA

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Aktualności

Time to Move – kampania Eurodesk Polska

08-11-2016

Time to Move – kampania Eurodesk Polska

 

W październiku 2016 r. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie wzięła udział w kampanii „Time to Move”, przedsięwzięciu koordynowanym przez sieć Eurodesk Polska. Celem kampanii było zachęcenie młodych Europejczyków do udziału w międzynarodowych projektach edukacyjnych. Kampania trwała przez cały październik w kilkunastu krajach Unii Europejskiej. W Polsce w jej ramach zaplanowano, m.in.: dni otwarte, eurolekcje w szkołach, targi, dyskusje i porady specjalistów.

 

W kampanii wzięły udział Filie nr 3, 4, 6, 7, 10 oraz Oddział dla Dzieci i Młodzieży.

 

Eurodesk to kompleksowa sieć informacyjna skierowana głównie do młodych odbiorców, ale także w różnym stopniu do organizacji, instytucji i osób pracujących z młodzieżą, o europejskim zasięgu. Propaguje przede wszystkim myśl europejską, przybliża wspólne elementy obcych kultur, wspiera równoczesny rozwój tożsamości regionalnej, narodowej jak i europejskiej. To także kompendium wiedzy i źródła informacji nie tylko dla młodych ludzi, ale także dla osób z nimi pracujących. Eurodesk to ogromna baza danych pozwalająca na rozpowszechnianie i zacieśnianie współpracy oraz komunikacji pomiędzy indywidualnymi osobami, organizacjami, czy państwami. Do 2016 r. do programu przystąpiło aż 34 państwa.

 

Fenomen Eurodesku oparty jest na realizacji w praktyce zasady „Myśl globalnie, działaj lokalnie”. To miejsce, gdzie każdy młody człowiek znajdzie istotne wiadomości dotyczące nurtujących go zagadnień, problemów, dowie się o działalności młodzieżowej, prowadzonych szkoleniach, rozwoju edukacji, europracy czy eurowolontariacie. Eurodesk pomaga ludziom młodym zmienić swoje życie, realizować marzenia i rozwijać pasje.

 

Do programu Eurodesku, Polska przystąpiła już ponad 10 lat temu, w 2003 r. Obecnie, z samego tylko, serwisu informacyjnego korzysta miesięcznie ok. 20 tys. Polaków, głównie młodych, a Eurodesk jest jedną z najbardziej poszukiwanych i rozpoznawalnych sieci wśród młodzieży, instytucji i organizacji młodzieżowych w Polsce. Ponadto, regularnie wydawane przez Krajowe Biuro Eurodesku w Polsce publikacje związane z m.in. europracą, eurostudiami i eurowolontariatem, a także realizowane przez multiplikatorów w regionach lekcje z tej tematyki, umacniają markę Eurodesku. W przypadku Podkarpacia, Regionalny Punkt Informacyjny Eurodesk Polska ma swoją siedzibę w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, ul. Sucharskiego 2, pokój 143.

 

Zachęcamy do odwiedzenia strony Eurodesk Polska: http://www.eurodesk.pl

 

Monika Lewicka-Bułatek
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Łukasz Kleska
Dział Udostępniania Zbiorów

---------------------------------------------------------------------------------

GALERIA 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: