Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
25458421 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Aktualności

PAPIERY DO KARIERY – III edycja ogólnopolskiej kampanii Krajowego Biura Eurodesk Polska i Krajowego Centrum Europass w Polsce

08-11-2016

PAPIERY DO KARIERY –
III edycja ogólnopolskiej kampanii Krajowego Biura Eurodesk Polska
i Krajowego Centrum Europass w Polsce

 

W 2018 roku Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie  ponownie włącza się w podkarpacką odsłonę ogólnopolskiej kampanii „Papiery do kariery”. 

 

Kampania koordynowana jest przez Krajowe Biuro Eurodesk Polska i Krajowe Centrum Europass w Polsce. Realizowane w ramach kampanii warsztaty edukacyjne - skierowane do  wchodzących w dorosłość, uczniów szkół średnich - uczą, jak odnaleźć się na rynku pracy i edukacji, poznać swoje mocne i słabe strony oraz skutecznie zaprezentować swoje kwalifikacje. Uczniowie analizują swoje kompetencje i dyskutują nad użytecznością dokumentów, które te kompetencje potwierdzają. W czasie zajęć dogłębnie poznają i analizują dokumenty składające się na portfolio Europassa. Uczą się je wypełniać i przekonują się, dlaczego warto korzystać z nich przy ocenie i prezentowaniu swoich umiejętności i kwalifikacji potencjalnym pracodawcom.

 

Warsztaty prowadzone są przez Monikę Lewicką-Bułatek (2017), Sylwię K. Mazur (2018), Ewę Nowak-Koprowicz (2018) z Regionalnego Punktu Informacyjnego Eurodesk Polska w Rzeszowie przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania

 

Warto przypomnieć, że EURODESK  – z którym WiMBP w Rzeszowie współpracuje od wielu lat - to kompleksowa sieć informacyjna skierowana głównie do młodych odbiorców, ale także w różnym stopniu do organizacji, instytucji i osób pracujących z młodzieżą, o europejskim zasięgu. Sieć propaguje przede wszystkim myśl europejską, przybliża wspólne elementy obcych kultur, wspiera równoczesny rozwój tożsamości regionalnej, narodowej jak i europejskiej. Eurodesk to także kompendium wiedzy i źródła informacji nie tylko dla młodych ludzi, ale także dla osób z nimi pracujących. Ponadto Eurodesk to ogromna baza danych pozwalająca na rozpowszechnianie i zacieśnianie współpracy oraz komunikacji pomiędzy indywidualnymi osobami, organizacjami, czy państwami. Do 2018 r. do programu przystąpiło aż 34 państwa.

 

Fenomen Eurodesku oparty jest na realizacji w praktyce zasady „Myśl globalnie, działaj lokalnie”. To miejsce, gdzie każdy młody człowiek znajdzie istotne wiadomości dotyczące nurtujących go zagadnień, problemów, dowie się o działalności młodzieżowej, prowadzonych szkoleniach, rozwoju edukacji, europracy czy eurowolontariacie. Eurodesk pomaga ludziom młodym zmienić swoje życie, realizować marzenia i rozwijać pasje.

 

Do programu Eurodesku, Polska przystąpiła w 2003 r. Obecnie, z samego tylko, serwisu informacyjnego korzysta miesięcznie ok. 20 tys. Polaków, głównie młodych, a Eurodesk jest jedną z najbardziej poszukiwanych i rozpoznawalnych sieci wśród młodzieży, instytucji i organizacji młodzieżowych w Polsce. Ponadto, regularnie wydawane przez Krajowe Biuro Eurodesku w Polsce publikacje związane z m.in. europracą, eurostudiami i eurowolontariatem, a także realizowane przez multiplikatorów w regionach lekcje z tej tematyki, umacniają markę Eurodesku.

 

W przypadku Podkarpacia, REGIONALNY PUNKT INFORMACYJNY EURODESK POLSKA ma swoją siedzibę w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, ul. Sucharskiego 2, pokój 143.

 

Zachęcamy do odwiedzenia strony Eurodesk Polska: http://www.eurodesk.pl


W 2018 roku spotkania zorganizowane były przez Filie nr 6 i 7 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

 

Ewa Nowak-Koprowicz

Regionalny Punkt Informacyjny Eurodesk Polska w Rzeszowie
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

---------------------------------------------------------------------------------


Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: