Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23807258 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Aktualności

PAPIERY DO KARIERY – III edycja ogólnopolskiej kampanii Krajowego Biura Eurodesk Polska i Krajowego Centrum Europass w Polsce

08-11-2016

PAPIERY DO KARIERY –
III edycja ogólnopolskiej kampanii Krajowego Biura Eurodesk Polska
i Krajowego Centrum Europass w Polsce

 

W 2018 roku Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie  ponownie włącza się w podkarpacką odsłonę ogólnopolskiej kampanii „Papiery do kariery”. 

 

Kampania koordynowana jest przez Krajowe Biuro Eurodesk Polska i Krajowe Centrum Europass w Polsce. Realizowane w ramach kampanii warsztaty edukacyjne - skierowane do  wchodzących w dorosłość, uczniów szkół średnich - uczą, jak odnaleźć się na rynku pracy i edukacji, poznać swoje mocne i słabe strony oraz skutecznie zaprezentować swoje kwalifikacje. Uczniowie analizują swoje kompetencje i dyskutują nad użytecznością dokumentów, które te kompetencje potwierdzają. W czasie zajęć dogłębnie poznają i analizują dokumenty składające się na portfolio Europassa. Uczą się je wypełniać i przekonują się, dlaczego warto korzystać z nich przy ocenie i prezentowaniu swoich umiejętności i kwalifikacji potencjalnym pracodawcom.

 

Warsztaty prowadzone są przez Monikę Lewicką-Bułatek (2017), Sylwię K. Mazur (2018), Ewę Nowak-Koprowicz (2018) z Regionalnego Punktu Informacyjnego Eurodesk Polska w Rzeszowie przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania

 

Warto przypomnieć, że EURODESK  – z którym WiMBP w Rzeszowie współpracuje od wielu lat - to kompleksowa sieć informacyjna skierowana głównie do młodych odbiorców, ale także w różnym stopniu do organizacji, instytucji i osób pracujących z młodzieżą, o europejskim zasięgu. Sieć propaguje przede wszystkim myśl europejską, przybliża wspólne elementy obcych kultur, wspiera równoczesny rozwój tożsamości regionalnej, narodowej jak i europejskiej. Eurodesk to także kompendium wiedzy i źródła informacji nie tylko dla młodych ludzi, ale także dla osób z nimi pracujących. Ponadto Eurodesk to ogromna baza danych pozwalająca na rozpowszechnianie i zacieśnianie współpracy oraz komunikacji pomiędzy indywidualnymi osobami, organizacjami, czy państwami. Do 2018 r. do programu przystąpiło aż 34 państwa.

 

Fenomen Eurodesku oparty jest na realizacji w praktyce zasady „Myśl globalnie, działaj lokalnie”. To miejsce, gdzie każdy młody człowiek znajdzie istotne wiadomości dotyczące nurtujących go zagadnień, problemów, dowie się o działalności młodzieżowej, prowadzonych szkoleniach, rozwoju edukacji, europracy czy eurowolontariacie. Eurodesk pomaga ludziom młodym zmienić swoje życie, realizować marzenia i rozwijać pasje.

 

Do programu Eurodesku, Polska przystąpiła w 2003 r. Obecnie, z samego tylko, serwisu informacyjnego korzysta miesięcznie ok. 20 tys. Polaków, głównie młodych, a Eurodesk jest jedną z najbardziej poszukiwanych i rozpoznawalnych sieci wśród młodzieży, instytucji i organizacji młodzieżowych w Polsce. Ponadto, regularnie wydawane przez Krajowe Biuro Eurodesku w Polsce publikacje związane z m.in. europracą, eurostudiami i eurowolontariatem, a także realizowane przez multiplikatorów w regionach lekcje z tej tematyki, umacniają markę Eurodesku.

 

W przypadku Podkarpacia, REGIONALNY PUNKT INFORMACYJNY EURODESK POLSKA ma swoją siedzibę w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, ul. Sucharskiego 2, pokój 143.

 

Zachęcamy do odwiedzenia strony Eurodesk Polska: http://www.eurodesk.pl


W 2018 roku spotkania zorganizowane były przez Filie nr 6 i 7 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

 

Ewa Nowak-Koprowicz

Regionalny Punkt Informacyjny Eurodesk Polska w Rzeszowie
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

---------------------------------------------------------------------------------


Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: