Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

22049073 razy

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

NAJDŁUŻSZA KSIĄŻKA ŚWIATA ONLINE

07-04-2016

AJDŁUŻSZA KSIĄŻKA ŚWIATA ONLINE

W Filii nr 10 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie odbyły się już trzy edycje plenerowej akcji promującej książki i czytanie pod nazwą „Najdłuższa książka świata”.

Podsumowanie pierwszej edycji miało miejsce 9 kwietnia 2015 roku, drugiej 8 kwietnia 2016 roku, zaś trzeciej 3 kwietnia 2017 roku.

Organizatorami kampanii były: Studenckie Koło Naukowe Animatorów Kultury Literackiej Dzieci działające pod opieką prof. UR dr hab. Alicji Ungeheuer-Gołąb - pomysłodawczyni akcji, przy Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Filia nr 10 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Efektem akcji jest kolorowa książka składająca się z rysunków dzieci z grup przedszkolnych i  szkół podstawowych, które wykonały ilustracje do ulubionych bajek i baśni.

Prezentujemy elektroniczne wersje najdłuższej książki świata, utworzone w 2015, 2016 i 2017 roku  ze skanów barwnych rysunków dzieci.

Digitalizację prac plastycznych wykonano w Pracowni Digitalizacji WiMBP w Rzeszowie, prezentację multimedialną z wykorzystaniem programu ISSUU przygotowała Barbara Pitera z Działu Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych WiMBP w Rzeszowie.

>> „Najdłuższa książka świata z 2017” w wersji elektronicznej

>> „Najdłuższa książka świata z 2016” w wersji elektronicznej

>> „Najdłuższa książka świata z 2015” w wersji elektronicznej

>> Relacja z trzeciej edycji akcji „Najdłuższa książka świata”, kwiecień 2017 r.

>> Relacja z drugiej edycji akcji „Najdłuższa książka świata”, kwiecień 2016 r.

>> Relacja z pierwszej edycji akcji „Najdłuższa książka świata”, kwiecień 2015 r.