MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Rzeszowskie Karty Miejskie jako KARTY CZYTELNIKA w WiMBP w Rzeszowie

14-10-2015

Rzeszowskie Karty Miejskie jako karty czytelnika
Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Informujemy przyszłych i obecnych użytkowników WiMBP w Rzeszowie, że imienne Rzeszowskie Karty Miejskie, będące nośnikami elektronicznych biletów komunikacji miejskiej, mogą być stosowane w systemie bibliotecznym jako karty czytelnika.

Do obsługi czytelników w bibliotekach służyć będzie kod kreskowy zamieszczony na karcie.

Osoby posiadające Rzeszowską Kartę Miejską wystawioną na swoje nazwisko, mogą wykorzystać e-kartę zapisując się do filii miejskich, do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży, a w niedługim czasie również do Wypożyczalni Muzycznej.

Po zarejestrowaniu e-karty w systemie bibliotecznym Rzeszowskie Karty Miejskie będzie można stosować podczas wypożyczania i zwrotu egzemplarzy książek, audiobooków i filmów w bibliotekach.

Uwaga! Rzeszowska Karta Miejska nie może być wykorzystywana jako karta czytelnika w Wypożyczalni Głównej przy ul. Dąbrowskiego 33a.

Ponadto czytelnicy, którzy zapiszą się do biblioteki z użyciem e-karty będą mogli przy pomocy jej numeru zamieszczonego obok kodu kreskowego:

- logować się na własne konto czytelnicze online i zarządzać nim - sprawdzając terminy zwrotu wypożyczonych książek, przedłużając okres wypożyczenia egzemplarzy, zamawiając książki za pośrednictwem Internetu,

- logować się do portalu E-biblioteka /e-biblioteka.rzeszow.pl/ i korzystać z zamieszczonych tam zdigitalizowanych ponad 360. płyt winylowych [pełne wersje utworów z nośników audio dostępne są wyłącznie osobom zapisanym do WiMBP w Rzeszowie].

Osoby, które nie są czytelnikami Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie zapraszamy do biblioteki z własną, imienną e-kartą oraz z ważnym dokumentem tożsamości w celu dokonania zapisu do biblioteki.

Rzeszowska Karta Miejska może być wykorzystywana w następujących agendach WiMBP w Rzeszowie:

Filia nr 1, ul. Bohaterów 5
Filia nr 2, ul. Fredry 5
Filia nr 3, ul. Krzyżanowskiego 6
Filia nr 4, ul. Ofiar Katynia 15
Filia nr 5, ul. Budziwojska 194
Filia nr 6, ul. Podwisłocze 6
Filia nr 7, ul. Osmeckiego 51
Filia nr 8, ul. Okulickiego 3
Filia nr 9, ul. Czackiego 5
Filia nr 10, ul. Podchorążych 1
Filia nr 11, ul. Dębicka 170
Filia nr 12, ul. Beskidzka 5
Filia nr 13, ul. Iwonicka 38
Filia nr 15, ul. Lwowska 60
Filia nr 16, ul. Gromskiego 10c
Filia nr 17, ul. Paderewskiego 154
Filia nr 18, ul. Ćwiklińskiej 2
Filia nr 20, ul. Solarza 9a
Oddział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Słowackiego 11.

Zapraszamy dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe do naszych bibliotek.

Bożena Janda
Dział Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych