Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Logo Biuletynu Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19905460 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

fb WiMBP

 

 

 

 

 


 

Aktualności

BIBLIOTEKARZ W ŚWIECIE CYFROWEJ FOTOGRAFII I BLOGÓW. Warsztaty dla bibliotekarzy z bibliotek publicznych - relacja

15-05-2014


BIBLIOTEKARZ W ŚWIECIE CYFROWEJ FOTOGRAFII I BLOGÓW.

Warsztaty dla bibliotekarzy z bibliotek publicznych województwa podkarpackiego.

 

 
 

7 maja 2014 r. w Pracowni Digitalizacji Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 58a zakończył się cykl warsztatów z zakresu fotografii cyfrowej i tworzenia blogów. Zostały one zorganizowane dla bibliotekarzy z bibliotek publicznych województwa podkarpackiego w ramach projektu: „Bibliotekarz w świecie cyfrowej fotografii i blogów”, dofinansowanego ze środków Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 

Celem warsztatów był rozwój kompetencji i umiejętności bibliotekarzy w zakresie fotografii, zasad kompozycji, nagrywania i montażu amatorskich filmów oraz prowadzenia blogów. Uczestnicy spotkania mieli możliwość poznania programu do obróbki zdjęć PhotoScape, uzyskali wiedzę dotyczącą tworzenia i publikacji filmów na YouTubie oraz wykorzystania bloga w pracy bibliotekarza.

 

Zajęcia zorganizowano w formie warsztatów, dzięki czemu każdy uczestnik miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce. Ćwiczenia, w których bibliotekarze wcielali się w rolę fotografa i modela ugruntowały wiedzę nabytą podczas szkolenia. Z dużym zainteresowaniem bibliotekarzy spotkała się metoda robienia zdjęć z przedstawieniem osoby fotografowanej z zasłoniętą, przez okładkę książki, częścią ciała tzw. sleeveface.

 

W trakcie sześciu dni szkoleniowych w warsztatach uczestniczyło 45. bibliotekarzy z bibliotek gminnych, miejskich i powiatowych województwa podkarpackiego. Zajęcia prowadzili pracownicy Działu Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych WiMBP w Rzeszowie – Joanna Piller i Barbara Pitera.

 

Warsztaty zorganizowano w nowocześnie wyposażonej pracowni szkoleniowej zlokalizowanej przy Pracowni Digitalizacji WiMBP w Rzeszowie. Podczas szkoleń wykorzystywano laptopy z oprogramowaniem, tablicę multimedialną, projektor oraz wizualizer.

 

Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali podręczniki dotyczące fotografii cyfrowej, nośniki pendrive, oraz materiały piśmiennicze. Na zakończenie warsztatów zostały wręczone zaświadczenia potwierdzające ukończenie szkolenia.

 

Mamy nadzieję, że dzięki szkoleniom udało nam się przybliżyć bibliotekarzom tajniki fotografii, wykorzystania bloga jako narzędzia do promocji biblioteki w sieci oraz rozwinąć własną kreatywność i twórcze podejście do pracy.

 

Zapraszamy bibliotekarzy na kolejne szkolenia informatyczne.

 

 oprac. Joanna Piller,

Barbara Pitera

Dział Komputeryzacji

Procesów Bibliotecznych WiMBP w RzeszowieProjekt dofinansowano ze środków Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
w ramach Programu Rozwoju Bibliotek 

___________________________________________________________________________________

GALERIA

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: